O MNIE
RADIESTEZJA
NEUTRALIZACJA
WAHADŁO UNIWERSALNE
MASAŻ MIODEM
KURSY
KONTAKT
Wahadło uniwersalne

Wielu radiestetów uważa, że wahadło uniwersalne to sprzęt wysokospecjalistyczny i należy pozostawić go w gestii zawodowców.
Dlaczego więc piszę o nim na stronie, na której omawiana jest rola radiestezji w życiu codziennym?
Z powodu Koloroterapii. Wahadło uniwersalne jest najtańszym i najprostszym sposobem stosowania tej metody terapeutycznej.
Koloroterapia jest najstarszą metodą leczenia przy pomocy fal. Wiele tysięcy lat temu na wschodzie twierdzono, że złożone organizmy żywe funkcjonują dzięki istnieniu w równowadze siedmiu kolorów tęczy czyli siedmiu energii życiowych znajdujących się w siedmiu czakramach ciała ludzkiego lub zwierzęcego. Tworzą one wokół ludzkiego ciała ciągle zmieniającą się aurę, którą umiemy obecnie sfotografować i odpowiednio zinterpretować. Obraz aury zależy od stanu zdrowia i aktualnego samopoczucia.
Zarówno według dzisiejszych naturoterapeutów jak i starożytnych lekarzy dalekiego wschodu choroba to brak równowagi energetycznej w organizmie. W naszej zachodniej kulturze wiele wybitnych osobowości fascynowało się leczeniem światłem i kolorami. Święta Hildegarda von Bingen twierdziła, że Bóg jest żywym światłem i każda żywa istota posiada cząstkę tego światła. Natomiast Johan Wolfgang von Goethe uważał podobno swoją, wydaną w 1880 roku, książkę o kolorach za ważniejszą niż jego utwory poetyckie.
Wiele osób uważa, że najłatwiej odzyskać równowagę energetyczną przy pomocy naświetlania kolorami, ale dużo prościej i szybciej można uzyskać ten sam efekt przy pomocy wahadla uniwersalnego.
W dzisiejszych czasach jesteśmy szczególnie narażeni na rozregulowanie naszej energetyki. Fale radiowe i telewizyjne, pole elektro-magnetyczne wszechobecne w naszych domach z powodu używania żarówek i sprzętu AGD. Komórki, internet i ich "pełny zasięg" to też stale otaczające nas fale.
Wszystko to i jeszcze wiele innych czynników, takich jak na przykład szkodliwe promieniowanie cieków wodnych, Stale wytrąca nasz organizm z równowagi energetycznej. Dlatego aby być silnym, zdrowym, zawsze gotowym do pracy i korzystania z uroków życia stale powinniśmy dbać o naszą równowagę psychiczną, fizyczną i energetyczną. Wszystkie trzy są z sobą ściśle związane. "W zdrowym ciele zdrowy duch" - przypominam, że przysłowia są mądrością narodów.
Dobrze byłoby więc zawsze umieć radzić sobie z tym problemem. Radiestezja proponuje rozwiązanie tego poprzez odpowiednie używanie wahadła uniwersalnego.
Jest to właściwie przyrząd pomiarowy wymyślony przez dwóch francuskich naukowców Leona Chaumery i André de Belizal, który był im potrzebny do mierzenia długości fal w czasie swoich badań naukowych. W czasach, w których oni żyli nie było elektroniki i takich przyrządów pomiarowych jak obecnie. Panowie ci poradzili więc sobie inaczej. Skonstruowali wahadło, które reaguje ruchem na obecność pewnych długości fal i wykorzystywali je w swoim laboratorium badawczym. Później okazało się, że wahadło uniwersalne może tak jak wahadło Isis nie tylko być odbiorcą, ale i nadajnikiem pewnych fal.
Znaczy to, że przy jego użyciu możemy nie tylko dokonywać pomiarów, ale również wyrównywać energetykę organizmów. Jeśli więc będziemy systematycznie stosować koloroterapię wahadłem uniwersalnym to uda nam się uniknąć wielu chorób.
Jerzy Tulik jako jedyny uczy posługiwania się wahadłem uniwersalnym na poziomie kursu podstawowego. Dlaczego? Jako producent tych wahadeł wie jak je używać bezpiecznie.
Często słyszę zdanie, że wahadło uniwersalne powinni używać tylko bardzo doświadczeni radiesteci. To tak jakby szef kuchni dużego hotelu powiedział, że noża w kuchni mogą używać tylko zawodowi kucharze. A czy ktoś wyobraża sobie zrobienie śniadania czy obiadu w domowej kuchni bez noża? Ja osobiście absolutnie nie!
Tak samo nie wyobrażam sobie Radiestezyjnej Profilaktyki Zdrowotnej bez wahadła uniwersalnego.
Jest tylko jeden warunek. Zarówno nożem jak i wahadłem uniwersalnym należy nauczyć się pracować bezpiecznie.
Właśnie tego uczy mistrz radiestezji Jerzy Tulik, na którego kurs w Warszawie serdecznie zapraszam.